6x Mistr ČR a ČSFR, 5x vítěz ČP

Novou smečařkou KP Brna je Agata Skiba

Skiba2

Mezi smečařkami královopolského Áčka se v příští sezóně nově objeví Agata Skiba, sedmadvacetiletá hráčka z Polska. Na nabídku Brna kývla mimo jiné proto, že bude mít možnost zahrát si evropské poháry. „KP Brno má navíc jasné cíle a medailové ambice – a všechny tyhle důvody mě vedly k tomu, že jsem se rozhodla odejít z Polska,“ vysvětlila Agata.

 

 

 

 

 

Agata Skiba

roč. narození 1991
výška 184 cm
post smečařka

 

Kariéra:

2017-2018   7R Solna Wieliczka (1. liga, Polsko)

2016-2017   Legionovia Legionowo (Orlen Liga, Polsko)

2015-2016   KS Developres Rzeszów (Orlen Liga, Polsko)

2013-2015   MLKS Roltex Zawisza Sulechów (1. liga, Polsko)

2012-2013   AZS UEK Kraków (1. liga, Polsko)

2011-2012   KS Piecobiogaz Murowana Goślina (1. liga, Polsko)

 

Volejbalu se začala věnovat ve 14 letech, ale blízko k němu měla už dřív – její otec ho totiž také hrál. Ve své rodné zemi si postupně prošla první ligou i Orlen ligou a zkušenosti má také s národním týmem. „Byla jsem součástí juniorské reprezentace a později jen krůček od seniorek. Bohužel jsem si během přípravného kempu s ženským národním týmem nešťastně zlomila prst a o nominaci přišla,“ popisuje Agata.

Za svůj největší úspěch považuje mistrovský titul získaný s klubem Zawisza Sulechów, s kterým hrála v polské první lize. „Zlato se nám podařilo vybojovat v roce 2010, do Orlen ligy jsme ale tenkrát nepostoupily, protože byla v tu dobu uzavřená. I tak to ale pro mě byl nezapomenutelný zážitek,“ vzpomíná polská smečařka.

Do nejvyšší ženské soutěže v Polsku se tak Agata dostala až v roce 2015 a během svého působení v klubech KS Developres Rzeszów a Legionovia Legionowo si měla možnost zahrát i proti českým volejbalistkám. „Mými soupeřkami byly Helena Horká, Pavla Vincourová a Andrea Kossányiová, osobně je ale neznám.“

Českou republiku Agata nenavštíví poprvé, několikrát sem vycestovala k zápasům s polskou juniorskou reprezentací. Čas na nějaké velké cestování ale zatím neměla. „Bohužel jsem zatím tuhle zemi neměla možnost blíže prozkoumat, ale pevně věřím, že k tomu teď konečně příležitost bude,“ doufá Agata.

Na otázku, co všechno o České republice ví, a na co se sem nejvíc těší odpověděla opatrně: „Moc toho není, kromě toho že hlavní město je Praha, a že máme docela podobnou řeč. Ale zeptejte se mě na totéž po sezóně, určitě toho budu moct říct mnohem víc.“

 
Barbora Mertová
Foto: www.zawiszasulechow.pl

 

 


facebook kalendar YouTube fanshop prispevky nabor nabor luzanky


Nejbližší domácí utkání A-týmu

Nenalezeny žádné události

Twitter