7x Mistr ČR a ČSFR, 7x vítěz ČP

KP Brno má novou zahraniční posilu

IMG 0981

 

Novou nahrávačkou KP Brna je bulharská volejbalistka Gergana Georgieva. Do Králova Pole nemíří přímo ze své rodné země, minulou sezónu totiž strávila ve Francii, kde působila v klubu Vandoeuvre Nancy. Ve svých 22 letech má na svém kontě mimo jiné 5 stříbrných medailí z bulharské ligy a titul z tamního poháru, zkušenosti sbírala v Challenge Cupu i CEV Cupu a také v bulharském národním týmu. „Moc ráda bych si jednou zahrála na Olympiádě, ale to je asi sen každého sportovce. Teď už se však nemůžu dočkat, až se připojím ke královopolskému týmu," vzkázala z Bulharska Gery.

 

Gergana Gerogieva, dosavadní kariéra:

2015-2020  VK "Levski" (Sofie, Bulharsko)
2020/21      Vandoeuvre Nancy (Liga A Feminie - Nancy, France)

Výška: 178 cm, pozice: nahrávačka

 

Proč jsi loni opustila Bulharsko o začala hrát v zahraničí?

Po mém dlouholetém působení v klubu Levski v bulharské Sofii jsem se loni rozhodla pro změnu. V Bulharsku byla komplikovaná situace díky Covidu a já se navíc chtěla volejbalově posunout dál. Minulou sezónu jsem strávila v Nancy ve Francii a teď mířím do České republiky. V české extralize hraje spousta silných týmů a pro mě to bude výborná zkušenost.

Jak dopadla loňská sezóna ve Francii a jakých úspěchů jsi dosáhla předtím?

V lize A Feminie skončil náš tým 9. místě a ve francouzském poháru na 5. místě, tam jsem navíc byla vyhlášena nejužitečnější hráčkou. Předtím jsem působila 5 let v klubu Levski v Bulharsku, pětkrát jsem s tímto týmem získala stříbro, v roce 2015/16 jsme vyhrály bulharský pohár a já získala ocenění nejlepší nahrávačky. Z poháru mám i druhé místo a dva bronzy. Jak ve Francii, tak v Bulharsku jsem si zahrála i evropské soutěže, Challenge Cup a CEV Cup. S družstvem U19 jsem si v bulharské lize sáhla i na zlato a zároveň jsem byla vyhlášena nejlepší nahrávačkou.

Kdy jsi s volejbalem začínala?

Volejbal hraju asi 12 let. Než jsem se tomuto sportu začala věnovat profesionálně, hrála jsem zhruba 6 let v mém rodném městě. Jednou nás ve škole navštívil tým, který zvítězil v bulharské lize, a já si říkala, že bych chtěla jednou dosáhnout něčeho podobného. Od té doby se stal volejbal mou vášní.

Během své kariéry pravidelně nabíráš zkušenosti i v reprezentaci?

Ano, od roku 2012 jsem, kromě loňska, jsem působila u národního týmu žen každý rok.

Navštívila jsi už někdy Českou republiku?

Zatím ne, ale moc se na tuhle zemi, kulturu i lidi těším.

Co děláš kromě volejbalu ve volném čase?

Jsem ráda s rodinou a s přáteli, koukám na dobré filmy nebo jen tak popíjím kávu v přírodě.

 

Barbora Mertová

Foto: soukromý archív (Gergana Georgieva)

 


facebook instagram YouTube fanshop luzanky sms


Nejbližší domácí utkání A-týmu

MOD_DPCALENDAR_UPCOMING_NO_EVENT_TEXT