7x Mistr ČR a ČSFR, 7x vítěz ČP

V Dětské nemocnici byl oficiálně předán šek na 50 000 korun

IMG 1361

Na začátku tohoto týdne předal Volejbalový klub KP Brno oficiálně šek na 50 000 korun Nadačnímu fondu dětské onkologie Krtek. Stalo se tak v rámci akce KáPéčko pro Agátku, kterou se královopolský volejbalový klub rozhodl podpořit jednak svou nemocnou desetiletou hráčku, a dále Kliniku dětské onkologie při Fakultní nemocnici Brno, kde se Agátka léčí s leukémií.

 

„Jsme moc rádi, že se podobná akce uskutečnila. Za Krtka vidím přínos hlavně v osvětě, která byla s celou akcí spojená," uvedla ředitelka Nadačního fondu dětské onkologie Eva Kroupová. Krtek funguje při Klinice dětské onkologie již 20 let a jeho činnost je velmi rozmanitá. Právě jeho prostřednictvím doputují peníze vybrané z akce KáPéčko pro Agátku až na oddělení dětské onkologie.

„Peníze půjdou na tzv. personalizovanou medicínu - na výzkum moderní léčby v dětské onkologii. Každý člověk je jedinečný, a proto i na každého pacienta něco působí lépe a něco hůř. Výzkum na molekulární úrovni je určitě potřeba pozdvihnout, je to vlastně moderní trend v léčbě, která je ušitá přímo na míru každému pacientovi. Z toho důvodu jsme se rozhodli, že půjde příspěvek na tyto účely," upřesnila vrchní sestra Kliniky dětské onkologie FN Brno Martina Petlachová.

Na celé akci, kterou KP Brno uspořádalo, navíc ocenila cílenou pomoc věnovanou právě nemocným dětem. „Pro ně je to obrovská vzpruha, vidí, že se o ně někdo zajímá, a že se děje i něco navíc, než je jenom klasická léčba. Navíc se prolomí i komunikační bariéry, které jsou bohužel s těmito druhy závažných onemocnění mnohdy spojené. A to je hrozně důležité, protože jsou to normální děti jako všechny ostatní," zdůraznila Petlachová.

Akce KáPéčko pro Agátku se na veřejnosti i v klubu samotném setkala s velkým ohlasem. Nejprve bylo vybráno 58 000 korun na podporu rodiny nemocné Agátky a následně vydražena suma 42 500 korun ve prospěch Kliniky dětské onkologie FN Brno. „Částku jsme nakonec, i díky prodeji triček vyrobených speciálně pro tuto akci, zaokrouhlili na 50 000 korun. Jsme opravdu potěšeni tak velkým zájmem tolika lidí. Děkujeme všem, kteří se do celé akce zapojili, a pomohli nám přispět na dobrou věc," dodal k tomu prezident KP Brna Richard Wiesner.

 

Barbora Mertová

 
 
 
 
 
 

 

 

 
 
 

 

 


facebook instagram YouTube fanshop luzanky sms


Nejbližší domácí utkání A-týmu

MOD_DPCALENDAR_UPCOMING_NO_EVENT_TEXT